Mayıs 2020
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Hakkımda

Profosyonel olarak Turizm sektörüne 2009 tarihinde dahil oldum. Üniversite eğitimim için taşındığım

Mersinde bulunan Mersin HiltonSA otelinde üniversiteye başlar başlamaz tecrübe kazanmak adına çalışma-
ya başladım. Servis departmanında başlayan kariyerime İş Geliştirme departmanında bulunan Grup, Organ-
izasyon ve Konferans bölümünde stajer olarak devam ettim. Stajerliğin hemen ardından temsilci olarak

görevimi sürdürdüm. Mersin HiltonSA otelindeki satış temsilciği görevimde 20 kişiden 1000 kişiye kadar
bir çok toplantı, kongre ve düğün organize ettim. Ek olarak Mersin Üniversite Mezunlar Derneğinde aktif
olarak bir çok görev aldım. 3 Kere EMITT fuarı tecrübesini kazanma fırsatını yakaladım. Üniversite eğitimim
devam ederken Work and Travel programından faydalanma şansı buldum ve 6 Aylığına Amerikada yaşadım.

Döndüğümde DoubleTree by Hilton Malatya Otelinde işe başladım Grup, Konferans ve Etkinlik Satış Yetkili-
si olarak. Bir yıl geçirmenin ardından daha büyük bir şehire daha büyük tecrübeler kazanmak adına taşınma

kararı aldım ve Ankara HiltonSA otelinde çalışma fırsatını yakalayabildim. Ankara HiltonSA otelinde Devlet
ve Diplomatik ilişkiler Kıdemli Satış Yetkilisi olarak görev aldım. Burada bakanlıklar, Devlet
kurumları ve büyük elçiliklerden sorumluydum.

Son olarak tecrübelerim ile ilgi alanımı harmanlamak istedim ve Booking.com ile anlaşıp İstanbula taşındım. Şuan booking.com şirketinden İstanbul, Bodrum ve Didim bölge yöneticisi olarak çalışmaktayım.
Liseden beri teknoloji ile yakından ilgilenmeye çalışıyorum ve bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum
Bilgisayar programları hakkında birşeyler öğrenmek ve gelişmek adına hala bir takım eğitimler almaktayım.
Bilge Adam kurs merkezinde Dijital Medya Uzmanlığı kursunu almamın yanında, SEO, Google Adwords, HTML,
CSS, WordPress ve C# ile ilgili kurslar almaya devam ediyorum. Bu ilgi alanım ile ilgili bir diploma sahibi

olmak adına Açık Öğretim Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemlerini okumaya bu yıl başladım. Aynı zaman-
da TOBB Üniversitesi sertifikalı online olarak MBA programı eğitiminide bitirdim ve sertifikamı aldım.

Audioengine B2 Bluetooth Hoparlör İncelemesi

  • Mayıs 19, 2020
  • by

Herkese merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bluetooth hoparlör araştırmasına başladım. Bundan öncesinde 5+1 ses sistemi kullanıyordum film izlerken, oyun oynarken ve en önemlisi müzik dinlerken ses kalitesine önem veriyordum ve aslında yine bir 5+1 ses sistemi alma üzerine yola çıktım fakat yolda kararım çok değişti :).

Bir çok inceleme videoları izledim burda hakkını vermeden geçemeyeceğim hoparlör konusunda Mert Gündoğdu‘nun youtube üzerinde bütün hoparlör incelemelerini izledim diyebilirim. Kendisi ile direk iletişimede geçebildim fikirlerinide aldım.

Başta JBL Charge 4 üzerinde duruyordum istediğiniz her yere götürebileceğiniz üstüne telefonunuzu şarj edebileceğiniz ve ses kaliteside tatmin edici olunca fiyat araştırmasına girmiştim şuan fiyatı 1300 TL civarlarında. Dediğim gibi film izlediğim oyun oynadığım için müzik kalitesi ardından bu ikisindede performansın nasıl olduğunu araştırdım. Bluetooth bağlantılarında veya Youtube üzerinde izlenilen videolarda sesin 1-2 sn arasında geç geldiği yorumlarını okuyunca vazgeçtim başka araştırmalara başladım. Aslında işin gerçeği ben biraz daha dekoratif birşey arıyordum dolayısıyla sadece ses kalitesi benim için yeterli değildi vazgeçmemin sebeplerinden bir taneside bu.

Ardınan Marshall Stockwell ile ilgili araştırmaya başladım. fiyatı yaklaşık 2500 TL olan bu bluetooth hoparlör tasarımı inanılmaz başarılı kendisi ile yakından ilgilenmeye başlamıştım fakat bir kaç yerde hayal kırıklığı videoları izledim ve makaleler okudum.Aslında hayal kırıklığının en büyük sebepleri aynı fiyata çok daha iyi hoparlör alınabiliyor olması. Marshall’ın kötü olduğunu kimse idda etmiyor :).

Yine Mert Gündoğdu youtube profilinde gezerken 2019’da incelediğim en iyi ürünler diye bir videoya denk geldim. Orada Audioengine A5+ hoparlörden bahsetti hoparlöre tasarım olarak hayran oldum ses kalitesi anlamındada çok çok memnun olduğunu iletiyor Mert. Fiyat durumu nedir diye bakarken 4500 TL civarında olduğunu gördüm bir ara gözümü kararttım fakat sonrasında daha sakin olup Audioengine B2 hoparlörüne denk geldim. Uzun süren incelemelerimin ardından almaya karar verdim aşağıda sizlere kısaca hoparlör özelliklerinden bahsedeceğim;

Kutu İçeriği

  • Taşıma Çantası
  • Jag kablosu
  • Hoparlör
  • Bluetooth 5.0 Anteni
  • Güç Kablosu

Teknik Özellikleri

  • Güç çıkışı: 60W
  • Freakans Aralığı: 65Hz-22kHz
  • Sinyal Gürültü Oranı: 95db

Fiyatı

Bu marka ile ilk defa tanışıyorum fakat ses kalitesi üzerine olumsuz bir yorum neredeyse görmedim. Dünyada oldukça ünlü olan bu marka bluetooth hoparlör olarak B2 modelinde bir hoparlör çıkartıyor. Türkiyede çok yaygın değil anladığım kadarıyla çok fazla yerde karşıma çıkmadı hatta Amazonda son kalan B2 modelini ben aldım sonrasında uzun bir süre B2 modeli gelmedi. Bambu rengini almayı çok istiyordum fakat dediğim son olması sebebi ile siyah almak durumunda kaldım. Fiyatı ise 1800 TL civarında.

Kendi Yorumum

Hoparlörün müzik konusundaki performansına hayran olduğumu söyleyebilirim. Özellikle çok enstrümanlı müzikler dinlerken en arkadaki sesi bile duyabiliyorsunuz ve sizi müziğin içine alan bir performans sergiliyor. Bundan öncesinde kullandığım Logitech 5+1 z506 hoparlörden daha güçlü çok çok daha kaliteli ses veriyor. Yüksek ses konusunda bir apartman dairesinde komşuların şikayetine gelebileceği kadar yüksek ses veriyor :).

Gelelim film ve oyunlara performansına çok beğendiğimi söyleyebilirim fakat bir eksikle oyun oynarken veya film izlerken bluetooth ile değil kablo ile bağlamanızı öneririm televizyonunuza veya bilgisayarınıza aksi halde benim gibi ses senkronizasyonuna önem veren biriyseniz bluetooth ile film keyfiniz bozulabilir. Kablo kullandığınız sürece film ve oyunlarınızda ciddi anlamda keyif alacağınızı belirtebilirim.

Bluetooth çekmesi ile alakalı yukarıda bahsettiğim gibi Bluetooth 5.0 özelliği mevcut cihazda evin herhangi bir yerinde takıldığını veya çekmediğini görmedim.

Bu arada ek olarak Audioengine B2 Bluetooth hoparlör taşınabilir bir hoparlör değil. Şarj edip başka bir yere götüremiyorsunuz ancak çok dekoratif ve şık bir hoparlör. Malzeme kalitesini zaten hoparlörü elinize aldığınızda fazlasıyla hissediyorsunuz.

Fiyat performans dengesine bakacak olarak ben kesinlikle fiyatının üzerinde performans verdiğini söyleyebilirim.

Herkese iyi günler 🙂

Mehmethan Bayhan

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Show Buttons
Hide Buttons