Nisan 2020
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Hakkımda

Profosyonel olarak Turizm sektörüne 2009 tarihinde dahil oldum. Üniversite eğitimim için taşındığım

Mersinde bulunan Mersin HiltonSA otelinde üniversiteye başlar başlamaz tecrübe kazanmak adına çalışma-
ya başladım. Servis departmanında başlayan kariyerime İş Geliştirme departmanında bulunan Grup, Organ-
izasyon ve Konferans bölümünde stajer olarak devam ettim. Stajerliğin hemen ardından temsilci olarak

görevimi sürdürdüm. Mersin HiltonSA otelindeki satış temsilciği görevimde 20 kişiden 1000 kişiye kadar
bir çok toplantı, kongre ve düğün organize ettim. Ek olarak Mersin Üniversite Mezunlar Derneğinde aktif
olarak bir çok görev aldım. 3 Kere EMITT fuarı tecrübesini kazanma fırsatını yakaladım. Üniversite eğitimim
devam ederken Work and Travel programından faydalanma şansı buldum ve 6 Aylığına Amerikada yaşadım.

Döndüğümde DoubleTree by Hilton Malatya Otelinde işe başladım Grup, Konferans ve Etkinlik Satış Yetkili-
si olarak. Bir yıl geçirmenin ardından daha büyük bir şehire daha büyük tecrübeler kazanmak adına taşınma

kararı aldım ve Ankara HiltonSA otelinde çalışma fırsatını yakalayabildim. Ankara HiltonSA otelinde Devlet
ve Diplomatik ilişkiler Kıdemli Satış Yetkilisi olarak görev aldım. Burada bakanlıklar, Devlet
kurumları ve büyük elçiliklerden sorumluydum.

Son olarak tecrübelerim ile ilgi alanımı harmanlamak istedim ve Booking.com ile anlaşıp İstanbula taşındım. Şuan booking.com şirketinden İstanbul, Bodrum ve Didim bölge yöneticisi olarak çalışmaktayım.
Liseden beri teknoloji ile yakından ilgilenmeye çalışıyorum ve bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum
Bilgisayar programları hakkında birşeyler öğrenmek ve gelişmek adına hala bir takım eğitimler almaktayım.
Bilge Adam kurs merkezinde Dijital Medya Uzmanlığı kursunu almamın yanında, SEO, Google Adwords, HTML,
CSS, WordPress ve C# ile ilgili kurslar almaya devam ediyorum. Bu ilgi alanım ile ilgili bir diploma sahibi

olmak adına Açık Öğretim Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemlerini okumaya bu yıl başladım. Aynı zaman-
da TOBB Üniversitesi sertifikalı online olarak MBA programı eğitiminide bitirdim ve sertifikamı aldım.

Konaklama Uzmanlarının Telefonunda Olması Gereken 5 Uygulama

  • Nisan 05, 2020
  • by

2018 Yılında neredeyse uygulamalar olmadan yaşayamaz olduk. 10 Yıl önce App Store’da yaklaşık 500 tane uygulama var iken bugün 5 milyonun üzerinde android ve Ios kullanıcılarının beğenisine sunulmuş uygulama vardır. Bugün ortalama bir akıllı telefon kullanıcısı 80’den fazla uygulama yüklerken bir ay içerisinde 40’ını kullanmaktadır.

Uygulamalar otelcilik sektörü için büyük etkenlerden biri olmaya başlamaktadır ve tabi ki konuklar her zamankinden daha fazla teknoloji ile ilgilenmektedir. Otelcilik sektöründe çalışan bir çok kişi için uygulamalar işlerimizi iyi yapmak için vazgeçilmez bir hal almaktadır. Seçebileceğiniz milyonlarca uygulama sayesinde daha iyi çalışma, ülkede olan bitenden haberdar olma, trendleri takip edebilme ve tabi ki kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

“Yeterince gelişmiş bir teknoloji sihirden farksızdır.” – Artur C. Clarke

Aşağıdaki liste kapsamlı bir liste olmamakla birlikte sizler sevdiğiniz bir uygulamayı aşağıda göremiyorsanız lütfen bildirin bu yazının devamında başka okuyucularımızında faydalanmasını sağlayabilirim. Şimdilik en sevdiğim beş uygulamayı sizlerle paylaşıyorum.

Worldcard Mobile

  1-Worldcard Mobile – IOS / Android

Mesleğimiz gereği çalıştırığımız süre boyunca bir çok insan ile tanışıyoruz kartvizitler alıyor veriyoruz ve maalesef hiç olmadık anlarda önemli birinin telefonuna veya mailine ihtiyacımız olduğunda telefonumuza kayıt etmediysek bazı sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Bu uygulama sayesinde bütün kartvizit arşivinizi yanınızda taşıyabileceksiniz. Uygulama tek seferlik ücretli fakat denemeniz için ben yukarıya ücretsiz (Kısıtlı) versiyonun linkini ekledim. Uygulamanın kullanımı ise oldukça basit sadece aldığınız kartvizitin fotoğrafını çekiyorsunuz ve kartvizitteki bilgileri tarayarak telefonunuza yüklüyor alfabetik sıraya diziyor dilediğiniz zaman bu kartvizit arşivinize ulaşma imkanı veriyor.

Vivino Uygulama

 2-Vivino – IOS / Android

Bir konaklama uzmanı olarak bazen şaraplar hakkında bir kaç kelime konuşabilmek gerekiyor yada misafirlerimiz öyle düşünüyor. Bu uygulama ile yapmanız gereken elinizde tuttuğunuz şarabın etiketinin resmini çekmeniz ardından uygulama sizlere şarap ile ilgili kullanıcı yorumları, puanlama, içerikleri, mahsul karşılaştırması ve benim en beğendiğim özelliği yiyecek eşleşmelerini bizlere sunuyor. Markette alşveriş yaparken bile şarabın özelliklerini görebilir arada kaldıysanız karar vermenize yardımcı olarak kullanabileceğiniz bir uygulama. Cheers…

Untappd Uygulama

3-Untappd – IOS / Android

Bu uygulama ise bira severlere geliyor otelimizde servis edilen içecekler hakkında bilgi sahibi olmak adına gayet etkili uygulama. Vivino ile benzer diyebiliriz. Yeni biralar keşfetmek, onları derecelendirmek ve bira severler ile bağlantı içerisine girmenize yardımcı olacaktır. Uygulamanın aslında oldukça önemli bir özelliği daha var yakınlarınızdaki bira tadımları, bira festivalleri hakkında haberdar olmanızı sağlıyor fakat tahmin ettiğiniz gibi maalesef  Türkiye’de bu durum pek aktif kullanılmıyor.

Duolingo Uygulama

4- Duolingo – IOS / Android

Konaklama uzmanları olarak en az bir hatta iki dil bilmemiz şart. Dil geliştirmemiz bizler için hem kariyer açısından hem ilişkilerimizi geliştirmede hemde bize kültür katacak en önemli etkenlerden bir tanesi. Bu özelliğimizi geliştirme konusunda Duolingo bizlere yardımcı oluyor. Uygulama sizlere haftalık hedefler belirlemenizi sağlayarak seçtiğiniz yabancı dilde ilerleme kaydetmenizi sağlıyor. Belki akıcı bir konuşma dili sağlayamacak fakat temel atmanızda ciddi faydalar sağlayacaktır. Uygulamanın en güzel yönlerinden bir tanesi tamamen ücretsiz olması.

Headspace Uygulama

5- Headspace – IOS / Android

Meditasyon son yıllarda başarılı insanların hayatında önemli noktalardan biri olmuş durumda.Biz konaklama sektöründe çalışan kişilerin oldukça stresli ve baskılı mesai saatleri geçirmemiz  olağandışı değil. Günün yorgunluğunu atabilmek, zihnimizi boşaltabilmek, odaklanabilmek ve verimliliğimizi arttırmak adına meditasyon yapmak bizlerin hayatımızın vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerliyor. Richard Branson dahil 8.5 Milyon kullanıcıya ulaşan Headspace kolay anlaşılır tasarımı ve kullanımıyla akıllı telefonlarımızda bulunmayı fazlasıyla hakediyor. Aylık ücretlendirilen bu uygulamanın 7 günlük deneme sürümünü deneyebilirsiniz. Uygulamanın dili İngilizce sizler Türkçe bir uygulama tercih etmek istersen Meditasyon App ( IOS / Android ) uygulamasınıda telefonunuza indirebilirsiniz.

Yukarıdaki uygulamalar sayesinde yeni bir dil öğrenebilir, içki kültürümüzü arttırabilir, zihnimizi boşaltabilir ve kontaklarımız için daha düzenli bir arşiv oluşturabiliriz. Şimdi uygulamaları indirin ve konaklama sektörü uzmanları olarak hayatınız bir nebzede olsa kolaylaşsın.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

×
Show Buttons
Hide Buttons